Živnosti a vše okolo nich

Přerušení živnosti

Přerušení živnosti byste měli udělat jen v tom nejnutnějším případě. Mnohem víc se totiž vyplatí pozastavení živnosti, zato neplatíte a navíc si můžete živnost pak kdykoli obnovit. Pokud živnost přerušíte úplně a jednou byste se rozhodli, že budete živnostenské oprávnění potřebovat znovu, pak budete muset podstoupit ten stejný koloběh, jak na úplném začátku.

Vyplnění jednotného registračního formuláře

I přesto, že nějakou dobu již platí, že nemusíte oznamovat přerušení živnosti Živnostenskému úřadu, tak na všech jiných úřadech je to vaše povinnost. Mimo jiné to musíte nahlásit i zdravotní pojišťovně, ale s registračním formulářem si ušetříte doslova hromadu času.

Registrační formulář je totiž listina, se kterou dáte vědět všem příslušným úřadům, že jste živnost úplně zrušily, nebo jen pozastavily. Nemusíte tak chodit od úřadu k úřadu a ztrácet zbytečně čas.

Samotné přerušení živnosti je velmi jednoduché a dokonce není ani moc zdlouhavé. V první řadě musíte na Živnostenském úřadě oznámit přerušení živnosti na základě žádosti, kterou úřad běžně vydává. Živnostenský úřad vám vydá rozhodnutí o zrušení živnostenského oprávnění a to do 30 dnů od podání žádosti. Nakonec nesmíte zapomenout informovat všechny příslušné orgány a úřady, které by vám později mohli způsobit potíže. Vzhledem k tomu, že živnost ukončujete na Živnostenském úřadě, tak je dále nemusíte informovat, protože je vaše zrušení evidováno.

Živnostenské oprávnění vám ale může zrušit i samotný úřad a to v případě, že nesplňujete nebo nějakým způsobem porušujete podmínky stanovené zákonem.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Přerušení podnikání a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.