Živnosti a vše okolo nich

Založení sro

Pokud chcete, aby se vaše živnost posunula někam dál, pak je na čase abyste si založily společnost s ručením omezeným.

Nejen, že se váš předmět podnikání posune na zcela jinou stupnici, ale i jako podnikatel budete působit důvěryhodněji a vaše uplatnění na trhu se značně zvyšuje. Celému založení společnosti předchází podpis společenské smlouvy nebo zakladatelské listiny.

Zakladatelská listina nebo společenská smlouva

Zakladatelská listina nebo společenská smlouva se podepisuje před notářem a zároveň se stanovuje správce vkladů. Správce vkladů zodpovídá za to, že veškeré vklady společníků nebo jednotlivce budou odeslány na speciální účet a po dobu, než bude společnost zapsána do obchodního rejstříku, s nimi nebude moci nikdo manipulovat. Správcem vkladů se může stát i banka, pokud k tomu učiní souhlas. Na základě splacení vkladů získává podnikatel/lé, podnikatelské oprávnění nebo živnostenské oprávnění.

Pokud jste se skutečně rozhodli založit s. r. o. pak musíte počítat nejen s počátečním vkladem, ale i s ostatními náklady. V tomto případě budete odvádět částku i notáři, platit budete za zápis do obchodního rejstříku, poplatek za výpis z katastru nemovitostí, který musíte doložit na základě sídla společnosti. Jestliže nechcete zakládat společnost sami na vlastní pěst, pak si můžete vzít společníka. Těch může být ve společnosti až padesát, přičemž každý ručí svým vlastním majetkem a částkou, která je uvedena, jako počáteční vklad společníků.

Minimální částka, která musí být uhrazena jako počáteční vklad je 100 000,- Kč, ale jedná se pouze o vklad počáteční. Základem je 200 000,- Kč.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Založení společnosti a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.