Živnosti a vše okolo nich

Sdružení živnostníků

Pokud jste o sdružení živnostníků nikdy neslyšely, pak jste tady správně. Nejen, že si povíme, co to vlastně sdružení živnostníků je, ale mimo jiné se i dozvíte, jaké jsou v tomto případě podmínky pro živnostníky s platbou daně z příjmu.

Co je to sdružení živnostníků

Pokud se několik podnikatelů, kteří mají živnostenské oprávnění rozhodnou, že budou společně podnikat, mají tu možnost. Jednou z možností, jak společně začít podnikat je založit smlouvu o sdružení, ve které budou uvedeny veškeré podmínky jejich společného podnikání.

Pokud si takovou smlouvu skutečně chcete založit, pak se rozhodně s jejím vypracováním obraťte na advokáta. Náležitosti, které musí být ve smlouvě uvedeny a to v nejen váš prospěch totiž nejsou nijak jednoduché a v budoucnu byste špatného vypracování a následného podpisu mohli litovat.

Sdružení živnostníků se hodí zejména tehdy, pokud nechcete se svými partnery zakládat obchodní společnost.

Smlouva o sdružení musí obsahovat hned několik důležitých údajů. Ty nejjednodušší jsou například identifikace všech subjektů, které smlouvu budou podepisovat, doba vzniku a přesného trvání sdružení, sídlo sdružení, účely sdružení apod. V tomto směru se samozřejmě nabízí i otázka, jak na konci každého období zaplatit daň státu.

Každý účastník sdružení platí daň sám za sebe a daňové přiznání podává sám. Ovšem pozor, pokud je jeden z účastníků sdružení plátcem DPH, musí se k jeho placení přihlásit všichni ihned po založení sdružení na příslušném Finančním úřadu.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Založení živnosti a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.